Продължава тенденцията излекуваните от коронавирус за денонощие да са повече от новоустановените случаи. За изминалото денонощие новопотвърдените болни са 41, а излекуваните са 42 души. Това съобщи проф. Тодор Кантарджиев по време на редовния брифинг на Националния оперативен щаб. От тях в болница са 11 души.
Така общият брой заразени е 2372, което е увеличение с 1,8%, съобщава Dnes.bg.
Активните случаи са 1478. Общо излекуваните в страната са 769.
Нов случай на заразен има и сред медицинския персонал – това е медицинска сестра в Кнежа.
Направени са 1450 изследвания на проби.
Има и нови случаи на починали за денонощието – петима души.
Най-засегнатата област е Софийска област и София-град - 995 случая.


Путин отново призова за преговори: Какво стои зад промяната в тона на Москва
Кардиолог: Температури от 35-36 градуса не са драматични, организмите ни са свикнали
Какво ще е времето през следващата седмица?
Колко струват обществените тоалетни по пътя София - Варна
Зарков: БСП ще оцени работата на правителството след първите 100 дни
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Американците все по-често напускат районите с висок риск от наводнения
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Велев: Държавата дава заплати независимо от качеството и количеството на труда
Бившата полицайка Симона Радева вече е в Сливенския затвор
Украйна заяви, че е поразила главната петролна помпена станция на Москва
"Черна писта": Делът на ТИР-овете в общата пътна смъртност на пътя е 42%
След 100 години: Би Би Си прекрати радиопредаването си на дълги вълни